Az egyik legnépszerűbb aminosav a sportolók körében. Feltételes esszenciális aminosavként ismert, mivel a testünk nagy mennyiségben használja fel.
MIÉRT HASZNOS?
A Glutamin fogyasztása elengedhetetlenné válik, amikor betegek leszünk, vagy katabolikus (izom leépítő) folyamat megy végbe szervezetünkben egy diéta és a kimerítő edzések során.
FOGYÁS
Csökkenti az étvágyat. A glutamin a vesében glükózzá tud alakulni, és ezzel energiát szolgáltat a testünk számára. De nem növeli meg a vércukorszintet, mint a szénhidrátok.
A kutatások kimutatták, hogy a HGH-szint (növekedési hormon) közel 400 %- kal nő a glutamin hatására. Ez a hormonális válasz növeli a nyugalmi anyagcserét és javítja az utóégető hatást vagy az EPOC (edzés utáni emelkedett oxigèn fogyasztás) edzést. Ez az utóégetés elengedhetetlen a zsírégetéshez, a fogyáshoz és a szálkás izomépítéshez.
FUTÁS
Egy órás testmozgás kb 40% -kal csökkentheti a glutamin mennyiségét a szervezetben. Elnyomott immunfunkciókat is okozhat. Ez negatív hatással van az állóképességi edzésére és túledzés szindrómához vezethet.
MÉREGTELENÍTÉS
Megtisztítja a testet a magas ammóniától.
REGENERÁCIÓ
Glutamin előfordulása az ételekben.
Az L-glutaminból álló fehérjék százalékos aránya az ételekben:
* Tojás : 4,4% (0,6 g / 100 g tojás)
* Marhahús : 4,8% (1,2 g / 100 g marhahús)
* Sovány tej : 8,1% (0,3 g / 100 g tej)
* Tofu : 9,1% (0,6 g / 100 g tofu)
* Fehér rizs : 11,1% (0,3 g / 100 g rizs)
* Kukorica : 16,2% (0,4 g / 100 g kukorica)
Biztos lehetsz benne, hogy az optimális egészség fenntartása érdekében extra glutaminra van szükséged étrend kiegészítőből. Szakértők szerint a legjobban a por formájú glutamin hasznosul a szervezetben.
Tamás Lilla Certificated Personal Trainer