Fogyni, de ne túl gyorsani?

FOGYNI, DE NE TÚL GYORSAN?

Fogyni jó – már ha az ember túlsúlyos, akkor mindenképpen egyet tud érteni ezzel a mondattal.

Mi egy kicsit azért ezt kiegészítenénk. Fogyni ugyan jó dolog, túlsúly esetén mindenképpen üdvözítő az optimális testsúly felé közelíteni, az azonban nem kevéssé fontos, hogy milyen tempóban fogyunk.

Hogy miért is mondjuk ezt?

A fogyásnak is megvan a maga egészséges üteme. Mi azt javasoljuk, hogy ezt mindenképpen tartsátok szem előtt, ha diétába kezdtek, életmódot váltotok (talán inkább ez utóbbi a szerencsésebb). A heti 1-1,5 kilogramm az a nagyságrend, amit jól tolerál a szervezet, ami hosszú távon is fenntartható és fenntartandó, és amelyik olyan eredmény felé visz, amely végeredménye egy egészséges test és szervezet lesz.

Bizony sokszor látjuk, hogy a fogyás címszó alatt teljesen eszetlen rapid megoldások felé mozdulnak el sokan. Ez azonban veszélyes. Ha túl gyors a fogyás, akkor a szervezet azonnal vészreakciókat indít. Úgy értelmezi ugyanis ezt, hogy veszélyhelyzet van, amire neki reagálni kell.

Hogy mik ezek a vészreakciók?

A szervezeted először is lelassul, mert ezeket a folyamatokat csak egy ideig tudod felgyorsítani – vészüzemmódban pedig raktározni kezd abból a kevésből, amit kap. Ráadásul fáradt leszel és feszült, ez pedig semmiképpen nem egy olyan lelkiállapot, amelyikben a siker felé fogsz elmozdulni.

Szóval, csak semmi gyors fogyás! Segítünk neked pár ötlettel, hogy mivel támogathatod a szervezeted, ha testsúlycsökkenést szeretnél:

https://www.marathontime.hu/.../testsuly-kontroll-formulak